Barbara Nowacka

Prywatna strona sympatyków Barbary Nowackiej.

Zaostrzenie prawa aborcyjnego – Barbara Nowacka w „Jeden na jeden”

Barbara Nowacka gościła dziś w programie „Jeden na jeden”. Początek rozmowy dotyczył tematu planowanych ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. Barbara Nowacka powiedziała, że jej rodziny to nie dotyczy, jednak cała ta sprawa stała się jedną wielką wojną podejrzeń. Jej zdaniem, wykorzystuje się sacrum wielu osób w perfidny sposób. Liderka stowarzyszenia Inicjatywa Polska uważa,, że jeśli obecne władze chcą wyjaśnić wątpliwości dotyczące katastrofy, to powinny przede wszystkim sprowadzić wrak samolotu do Polski, zamiast rzucać podejrzenia na wszystkich wokół.

W dalszej części rozmowa w programie dotyczyła ogólnopolskiego strajku kobiet. Według badań, w Polsce około 4 miliony kobiet dokonało aborcji. Zdaniem Barbary Nowackiej nie powinno się oceniać zarówno tego, czy kobiety dokonują aborcji, ale również tego, jak o tym mówią. W Polsce nie ma żadnego kompromisu aborcyjnego, a obecny protest dotyczy sprzeciwu wobec pogardy i opresji.

Na zakończenie rozmowy, Barbara Nowacka powiedziała, że aborcji nie dokonuje się na życzenie – „nigdy nie ma życzenia, zawsze jest to wybór, i to trudny”.

jeden_na_jeden

Komentarze są wyłączone.