Barbara Nowacka

Prywatna strona sympatyków Barbary Nowackiej.

Wystąpienie podczas manifestacji „Obywatele dla demokracji”

nowacka_manifestacja

Barbara Nowacka w sobotę wzięła udział w manifestacji „Obywatele dla demokracji” w Warszawie.

Wygłosiła takie wystąpienie:

„Obywatelki i obywatele! Jesteśmy tutaj, wszyscy razem, bez względu na sympatie i afiliacje polityczne. Nie przyszliśmy tutaj jako ludzie swoich partii czy formacji, choć są z nami przedstawiciele różnych formacji politycznych, od centrum po lewą stronę i wszystkich was serdecznie witam! Jestem szczęśliwa, że dzisiaj możemy być razem jako społeczeństwo obywatelskie. Witajcie!

Nie ma wolności bez poszanowania prawa. Nie ma wolności bez niezawisłych sądów. Nie ma wolności bez szanowania Konstytucji. Nie ma wolności bez społeczeństwa obywatelskiego, które tym, którzy chcą wprowadzić demokraturę powie „Nie ma na to naszej zgody!”.

Jarosławie Kaczyński, tu jest Polska! Tu są Polki i Polacy! I nie będzie nam pan mówił, panie prezesie, czego możemy, a czego nie możemy! Walczyliśmy wszyscy o dobro Polski, o wspólnotę, o solidarność, o niezależność, ale i o wolne i niezawisłe sądy. I dzisiaj tutaj jesteśmy, aby właśnie to powiedzieć: tu jest społeczeństwo obywatelskie, tu są Polki i Polacy, tu są ci, dla których ważna jest wolność, równość, solidarność i demokracja. Tej demokracji nie oddamy żadnej partii i żadnym prezesom. Będziemy razem, jesteśmy razem i pokażemy wam, że prawo i sprawiedliwość oznacza prawo obywatelskie i sprawiedliwość społeczna!”

Komentarze są wyłączone.