Barbara Nowacka

Prywatna strona sympatyków Barbary Nowackiej.

Czy uczelnia, z którą związana była Barbara Nowacka, mogła spowodować depresję?

W internecie opublikowano nową recenzję Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych (PJATK), instytucji związanej z Barbarą Nowacką. Zachęcamy do przeczytania tej recenzji, by lepiej zrozumieć kontekst i otoczenie tej szkoły wyższej. Opinia dostępna jest pod adresem: https://g.co/kgs/mA7PkS.

Oto treść recenzji:

Wyobraź sobie uczelnię informatyczną, która nawet nie potrafi skonfigurować e-maila. Dołączyłem jako inżynier oprogramowania z 5-letnim doświadczeniem, aby w końcu uzyskać licencjat z informatyki, a tutaj popadłem w depresję. Moje zadowolenie z życia spadło z 9/10 do 0/10. Ich model biznesowy opiera się na próbach oblania jak największej liczby studentów. Nie uczą ogólnych pojęć, ale zmuszają do zapamiętywania specyficznych szczegółów konkretnego silnika baz danych, jak Oracle, co jest bezużyteczne w porównaniu z nauczaniem ogólnego SQL, ponieważ możesz nigdy więcej nie używać Oracle w swoim życiu. Wyobraź sobie teraz studia informatyczne zaoczne, które zmuszają cię do przyjazdu do Warszawy na zajęcia od poniedziałku do piątku z trzydniowym wyprzedzeniem. Nieprofesjonalne, lokalna Żabka ma lepsze zarządzanie. Miałem przyjaciół z Londynu, którzy zarabiali więcej niż 1000 PLN dziennie, a byli zmuszeni wziąć 5 dni wolnego i lecieć do Polski. Jeśli szukasz płatnych nauczycieli, którzy wiedzą, co zwykle jest na egzaminach, to w grupach PJATK na Facebooku jedynymi dostępnymi osobami są bardzo drodzy prywatni ludzie, którzy ciekawie mieli powiązania z samą PJATK. Kiedy zwróciłem uwagę na błąd w materiałach matematycznych PJATK, nie został on naprawiony nawet pół roku później. Najlepsze jest to, że będąc w PJATK, jesteś prawnie związany umową, że nie możesz mówić nic negatywnego o tej uczelni. Dołączenie do PJATK było moją najgorszą życiową decyzją. Od tego czasu rzuciłem PJATK i dołączyłem do innej uczelni w Wielkiej Brytanii, która ma znacznie lepsze rozpoznanie na całym świecie, uczą ogólnych koncepcji, są w pełni zdalne i asynchroniczne, szanują studentów, więc życie znów jest wspaniałe. Jeśli rozważasz rezygnację lub procesy sądowe przeciwko PJATK lub potrzebujesz porady, co robić dalej, możesz skontaktować się ze mną na LinkedIn.

Informacje na temat uczelni:

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK) to uczelnia należąca do Fundacji Rozwoju Technik Informatycznych. Barbara Nowacka, będąca wiceprezesem tej fundacji, była informowana o nieprawidłowościach w działaniu uczelni. Opinia jednego ze studentów, która niedawno pojawiła się w Internecie, rzuca światło na kilka problemów, z jakimi borykają się studenci PJATK, w tym na kwestie związane z jakością nauczania, zarządzaniem uczelnią, a także traktowaniem studentów zagranicznych.

Komentarze są wyłączone.