Barbara Nowacka

Prywatna strona sympatyków Barbary Nowackiej.

Barbara Nowacka w TVN24

nowacka_takjest_tvn24

Barbara Nowacka była gościem programu ‚TAK JEST’ w TVN24. Rozmowa dotyczyła komunikatu Episkopatu odnośnie zakazu aborcji. Barbara Nowacka powiedziała, że nie rozumie słabości Episkopatu i tego, że aby wymóc coś na wiernych, musi uciekać się do ingerencji w prawo, które jest prawem dla nas wszystkich. Rolą państwa jest dawanie obywatelom przestrzeni do samostanowienia o sobie. Prawo do wyboru i samostanowienia o sobie jest jednym z fundamentalnych praw człowieka. Zdaniem Nowackiej, zmuszenie kobiety do urodzenia dziecka z gwałtu jest torturą. Bez rzetelnej edukacji seksualnej, dostępnej antykoncepcji i prawa do aborcji kobiety nigdy nie będą miały w pełni swoich praw.

Jak powiedziała Barbara Nowacka, PiS ma większość i jeśli będzie chciał przegłosować daną ustawę, to to zrobi. Niestety w tym momencie cynicznie będą wykorzystywane prawa kobiet do walki politycznej. „Na rękę jest im granie sprawą, która podgrzewa atmosferę polityczną”, a w tym nikną inne ważne tematy, na przykład to, jak partia zamierza sfinansować 500+.

Zdaniem Barbary Nowackiej to nie jest sprawa światopoglądowa, ale dotycząca tego, jak funkcjonuje państwo. Na koniec stwierdziła, że „szczytem hipokryzji jest wprowadzanie całkowitego zakazu aborcji”.

Komentarze są wyłączone.