Barbara Nowacka

Prywatna strona sympatyków Barbary Nowackiej.

Barbara Nowacka w Radio Gdańsk

Barbara Nowacka gościła w programie Rozmowa kontrolowana w Radio Gdańsk. Rozmowa dotyczyła polityki rodzinnej. Zdaniem Barbary Nowackiej, polityka rodzinna PiS budzi bardzo wiele wątpliwości. Program 500+ realizowany jest w niesprawiedliwy sposób. Jak stwierdziła Nowacka, już teraz widać efekty wprowadzania programu, gdyż część kobiet wypychana jest poza rynek pracy. PiS nie zamierza inwestować w żłobki i przedszkola, dlatego też duża ilość matek będzie zmuszona do tego, aby zostać z dzieckiem w domu.

Zdaniem współzałożycielki stowarzyszenia Inicjatywa Polska, decyzja, aby pozostać w domu z dzieckiem bardzo przywiązuje do dodatkowych pieniędzy. Dlatego też kobiety zostaną w pewnym sensie wypchnięte z rynku pracy i będą miały spore problemy, aby później na niego wrócić.

Barbara Nowacka odniosła się również do zapowiadanych przez panią minister zmian w systemie edukacji. Wyznała, że z niecierpliwością czeka na przedstawienie nowego pomysłu, jednak tak jak i nauczyciele obawia się, że zmiany te nie będą korzystne. Bardzo ciekawe jest, czy edukacja będzie zmierzała w kierunku odpowiedniego przygotowania do wejścia młodych osób na rynek pracy, czy też będzie ‚zaściankowa’.

Komentarze są wyłączone.