Barbara Nowacka

Prywatna strona sympatyków Barbary Nowackiej.

Barbara Nowacka w programie „Gość poranka”

Barbara Nowacka wystąpiła dziś w programie „Gość poranka” w TVP Info. Odniosła się do Platformy Obywatelskiej twierdząc, że prawie wszyscy czują do tej partii ogromny żal za osiem zmarnowanych lat. Stwierdziła też, że w chwili obecnej lewica jest opozycją, która ma zdecydowanie najbliższy kontakt ze społeczeństwem. Uczestniczy w demonstracjach i protestach społecznych. Platforma Obywatelska w obecnej formie nie jest w stanie być silną opozycją.

Gdy zapytano ją o wybór Włodzimierza Czarzastego na szefa SLD, odpowiedziała, że Polacy nie za bardzo dziś interesują się wewnętrznymi układankami w partiach. Dodała, iż raczej ciężko jest „garnąć się do osoby, która oparła całą swoją kampanię wewnętrzną na krytyce Zjednoczonej Lewicy, jak i dosyć mocnych personalnych atakach na osoby z Twojego Ruchu„. Zdaniem Barbary Nowackiej, Czarzasty być może ma plan zjednoczenia polskiej lewicy, jednak dojście tego do skutku jest raczej mało realistyczne.

Współprzewodnicząca Twojego Ruchu uważa, że lewica jest niezwykle potrzebna, „tym bardziej, jeśli słyszymy, jak PiS będzie próbowało realizować politykę społeczną, którą żywcem wzięli z programu lewicowego i realizują ją w swój dosyć dziwny, konserwatywny sposób”.

W podsumowaniu stwierdziła, że „jest bardzo dużo osób, które myślą w sposób lewicowy. Polacy zobaczą różnicę pomiędzy tym, co myśmy proponowali w naszym programie socjaldemokratycznym, społecznym, przygotowującym ludzi do bycia silnymi obywatelami w mocnym państwie, w przeciwieństwie do państwa, które jest im dzisiaj proponowane – państwa, które im nie ufa, które będzie ich cały czas kontrolowało, a dobro będzie dystrybuowało w sposób stronniczy „.

Komentarze są wyłączone.