Barbara Nowacka

Prywatna strona sympatyków Barbary Nowackiej.

Barbara Nowacka dla #RZECZoPOLITYCE

rzeczopolityce

Barbara Nowacka w #RZECZoPOLITYCE rozmawiała na temat Twojego Ruchu oraz powrotu do polityki Janusza Palikota. Powiedziała, że jest przekonana, że Palikot do polityki wróci i po tym powrocie będzie tym, kim był zawsze – politykiem lewicowo-liberalnym. W rozmowie z gazetą, Nowacka wyraziła również obawy dotyczące zapowiadanej ustawy antyterrorystycznej. Przyjęta wcześniej ustawa inwigilacyjna zdecydowanie zmniejsza bezpieczeństwo Polaków, którzy mogą być kontrolowani dosłownie na każdym kroku. Zagrożona jest również działalność gospodarcza poprzez inwigilację tajemnicy handlowej. Prawo proponowane przez PiS stanowi furtkę do niezwykle szerokiej inwigilacji, na którą Polacy nie powinni się zgodzić.

Zapytana o zamach w Orlando, współprzewodnicząca stowarzyszenia Inicjatywa Polska wyraziła nadzieję, że polskie służby działają lepiej, niż te amerykańskie i że w odpowiedni sposób zajmą się na przykład osobami, które podpisując się swoim imieniem i nazwiskiem cieszą się z tego, co stało się w Stanach.

Barbara Nowacka wypowiadała się również na temat homofobii. Jak stwierdziła, Polacy homofobami generalnie nie są, jednak zdarzają się skrajne przypadki, które niestety podobają się części obecnej władzy. Na koniec, zapytana o Platformę Obywatelską stwierdziła, że partia ta się kończy, ponieważ obywatele nie chcą jej powrotu do władzy, potrzebują zmiany, ale takiej, która będzie zmierzała w kierunku postępowym, uczciwym i prospołecznym.

 

Komentarze są wyłączone.